Tule mukaan hallitukseen!

18.2.2021

Haluatko vaikuttaa toimintaamme ja olla mukana mahdollistamassa Maunulanpuiston palstaviljelyä yhdistyksemme kautta? 


Asetu ehdolle 13.3.2021 mennessä ottamalla yhteyttä toimisto@maunulanpuistonpalstaviljelijat.fi . Kuulisimme mielellämme mahdollisesta aiemmasta kokemuksestasi yhdistyksen hallituksessa (älä jätä tämän takia hakematta, tämä ei ole vaatimus) ja ajatuksistasi, miten haluaisit osallistua toimintaan tai kehittää sitä. Kerro myös oletko kiinnostunut varsinaisesta jäsenyydestä vai varajäsenyydestä vai oletko käytettävissä molempiin.

Uusi hallitus (4 varsinaista jäsentä ja 4 varajäsentä) valitaan vuosikokouksessa 27.3.2021.  Huomaathan, ettei kokouksessa enää voi asettautua ehdolle.


Haussa on myös uusi sihteeri, joka voi olla hallituksen jäsen tai tulla hallituksen ulkopuolelta. Sihteerin pestiin annetaan perehdys ja tuki.

P.S. Jos hallitushommat eivät innosta, mutta sinulla on loistavia ideoita tai haluat antaa nasevaa palautetta, niin käythän täyttämässä jäsenkyselyn.